Chronické selhání ledvin může přijít bez varování - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Chronické selhání ledvin může přijít bez varování

Jen málokterý orgán dokáže překvapit tolik jako na první pohled nenápadné ledviny.
Selhání ledvin si ročně vyžádá téměř 3 miliony lidských životů. Nechcete patřit mezi smutné statistiky?

Tisk
E-mail
Sdílejte
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Nezapomínejte na prevenci! Druhý březnový čtvrtek již tradičně patří Světovému dni ledvin a letošním tématem je chronické selhávání ledvin. Lidé s tímto typem selhání totiž tvoří až 90 % všech dialyzovaných pacientů.

V loňském roce se na základní preventivní vyšetření na pracoviště B. Braun Avitum dostavilo 3 251 lidí a 620 z nich bylo zachyceno pro další vyšetření. Ačkoli se u některých jednalo pouze o banální problémy, které vyžadovaly jen krátké léčení, nemalé procento z nich mělo natolik závažné obtíže, že bylo nutné okamžité a důsledné zahájení léčby.

Chronická snížená funkce ledvin často kromě dalších onemocnění souvisí také s věkem pacientů. Společně se stárnutím organizmu totiž klesá i činnost ledvin a snižování jejich funkce je tak přirozený stav. U starších lidí však přibývá i dalších onemocnění, které z dlouhodobého hlediska znamenají pro ledviny další komplikace.

Chcete se ujistit, že jsou vaše ledviny opravdu v pořádku? Využijte nabídku již devátého Světového dne ledvin a navštivte ve čtvrtek 13. března jakékoli dialyzační středisko či nefrologickou ambulanci B. Braun Avitum, případně požádejte o vyšetření vašeho praktického lékaře.

Preventivní vyšetření je rychlé a bezbolestné. Provádí se na základě odběrů malého množství čerstvé moči a díky moderním technologiím se výsledek dozvíte prakticky okamžitě.

www.svetovydenledvin.cz

Přihlašte se k odběru newsletteru: