Chodim 6 rokem na dialyzu, zacali mi... - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Poradna - otázka a odpověď

Otázka:

Chodim 6 rokem na dialyzu, zacali mi podavat vitamin D i kdyz neni treba. Najednou mi zacali padat vlasy, a ja plesatim. Je to od tohoto leku? JInak mam vse v poradku, stitnou zlazu, odbery iontu, hormonu. Dekuji Ilona

Odpověď:

30. 8. 2013, 00:00
Dobrý deň. V celej, aj zdravej populácii, je hladina vit.D.v praxi vo velkom % nižšia, ako doporučené hladiny, s výnimkou letných mesiacov, preto prevent.podávanie vit D je odôvodnené. Problematika kostno-cievnych komplikácii u dlhodobo dialyzovaných pacientov je ešte zložitejšia a a v liečbe je následne vo velkom % používaný vitamin D, resp. jeho analogy. Závisí od klinického stavu pac., jeho laborat.výsledkov či táto liečba bude, alebo nebude použitá. Pokial je odôvodnená a následne kontrolovaná, nemali by nastat vážnejšie komplikácie. Vypadávanie vlasov nie je typickým prejavom nežiaducich prejavov. Skôr je problematikou chronickosť ochorení, prejavy zápalu, komplikácie iných ochorení, resp.iné lieky.
Is this Dotaz useful? Useful Useless 0 of 0 people say this Dotaz is useful.
Přihlašte se k odběru newsletteru: