Přijímáte parenterální výživu? Nebojte se cestovat! - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Přijímáte parenterální výživu? Nebojte se cestovat!

Pro mnoho lidí přijímajících parenterální výživu představuje cestování výzvu, které je obtížné se postavit. Pokud však budete dodržovat určitá pravidla…

Tisk
E-mail
Sdílejte

Pro mnoho lidí přijímajících parenterální výživu představuje cestování výzvu, které je obtížné se postavit. Pokud však budete dodržovat určitá pravidla a svou cestu si pečlivě naplánujete, může být i dlouhodobý pobyt mimo domov uskutečnitelný. Příležitost zažít něco, co připomíná normální život, vám přinese nové zážitky, psychický odpočinek a budete mít možnost odpoutat se od každodenní rutiny. To by jistě potvrdil i Marek Lichota, polský pacient se syndromem krátkého střeva. V průběhu let se naučil, jak se se svou nemocí a souvisejícími životními změnami vypořádat, a své zkušenosti předává dál. Pro všechny, co chtějí cestování s parenterální výživou vyzkoušet a užívat si života, přinášíme od Marka několik užitečných postřehů a tipů.

Na cestu či dovolenou je důležité si připravit:

  • Plán, který by měl zahrnovat cíl cesty, délku pobytu, typ na ubytování a druh dopravy.
  • Neměli byste zapomenout ani na doprovod a rady ošetřujícího lékaře.
  • Samozřejmostí jsou výživové směsi. Poradíme vám, jak zajistit podmínky pro jejich uchovávání během cesty.
  • Důležité je zajistit si také cestovní sadu vybavení pro mimořádné události a další zdravotní potřeby, bez kterých se neobejdete. V našich tipech najdete i seznam činností, které byste měli vykonat před odjezdem.

 

Pokud si vše v předstihu podle plánu připravíte, budete moci odjet v klidu a bez obav ze zdravotních komplikací. Vědomí, že jste připraveni na všechny situace, je nejlepší obranou proti cestovní horečce a dodá vám pocit klidu.