Po operaci - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Po operaci

Po operaci

  1. První kroky

 

Během jednoho nebo dvou dnů po operaci – v závislosti na doporučení lékaře – bývá možné nový umělý kloub zatížit. S pomocí berlí se v nemocnici můžete pokusit o první kroky. Postupně se zapojují další rehabilitační postupy a Vy se budete učit chodit, správně stoupat do schodů a sedět.

 

  1. Rehabilitace (fyzioterapie)

 

Přibližně po 10 dnech se pacienti propouštějí z nemocnice a předávají do péče rehabilitačního zařízení, specializovaného na pacienty s umělým kyčelním kloubem.

Cílem je postupně dosáhnout plného zatížení kloubu a umožnit Vám návrat k běžným činnostem každodenního života

 

  1. Průkaz nositele implantátu

 

Oceníte jej na cestách, zejména při osobních kontrolách na letištích, neboť bezpečnostní scanner (rámový detektor) reaguje na kovové komponenty. Jako nositeli endoprotézy Vám průkaz slouží k identifikaci a dokumentaci použitého implantátu. Obsahuje nalepovací štítky s informacemi o implantátu a zapisují se do něj také termíny kontrolních vyšetření. Průkaz noste u sebe, případně jej uchovávejte na bezpečném místě.

 

  1. Následné kontroly

 

Díky kloubní náhradě si můžete opět bez bolesti užívat života a mít radost z pohybu. Pro dlouhodobý úspěch operace je nezbytné, abyste chodil/a v pravidelných intervalech na pooperační kontroly. Při nich se pomocí rentgenových snímků hodnotí začlenění komponent endoprotézy do kostní tkáně a funkce kyčelního kloubu.

Další články k tématu:

Nebylo nic nalezeno.