Před operací - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Před operací

Před

Operace umělého kloubu je velkým zásahem do života každého pacienta. Aby se předešlo komplikacím před operací, připravili jsme pro vás několik tipů, jak těmto komplikacím co nejlépe předejít. V první řadě je vhodné informovat ošetřujícího lékaře o vašich alergiích, kterých jste si vědomi a dalších onemocnění, které vás trápí.

Velmi častou komplikací je i infekce v operační ráně, riziko které se však dá snížit tzv. dekontaminací, která spočívá v ošetření těla přípravky Prontoderm®. Velmi podstatnou součástí je i výživa, která má vliv na průběh léčebného procesu. Je tedy dobré dbát na optimální váhu a správnou životosprávu s dostatečným množstvím kvalitních bílkovin ve stravě.

Důležitá je i příprava na operaci po fyzické stránce. Je vhodné posilovat svaly na nohou i rukou, pokud vám to zdravotní stav dovolí. Dostatečná svalová hmota pomůže rekonvalescenci i rehabilitaci a může urychlit váš návrat do plnohodnotného života.

Další články k tématu:

Pacientská akademie

Každý člověk, který se chystá na operaci kloubu, neví přesně, co ho čeká. Z této neznalosti mohou pramenit obavy a nejistota.

Každý člověk, který se chystá na operaci kloubu, neví přesně, co ho čeká. Z této neznalosti mohou pramenit obavy a nejistota.

Celý článek >