Endoprotéza - kloubní náhrada - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Endoprotéza – kloubní náhrada

Pod pojmem endoprotéza rozumíme umělou náhradu poškozeného kyčelního kloubu. Vyvinuty byly ale i náhrady horních končetin (ramenní, loketní, zápěstní, prstní) a dolních (kromě zmíněného kyčelního zejména kolenní). Pamatujte, že kloubní náhradou aktivní život rozhodně nekončí.

Tisk
E-mail
Sdílejte

Rozlišujeme následující typy náhrad kyčelních, kolenních a páteřních (endoprotéz):

Částečná (při částečné endoprotéze nahradí lékař jen poškozenou část kloubu)
Totální (při totální endoprotéze nahradíme všechny kloubní polochy

Volbu vhodné endoprotézy má v rukou lékař, který ji zvolí podle věku a také způsobu života daného pacienta. Necementové implantáty mají delší životnost, proto se hodí pro pacienty do 65 let. Starším pacientům je většinou indikován implantát cementovaný. Materiály, z nichž jsou náhrady vyráběny, se stále vyvíjejí a zlepšují.
Prof. MUDr. Tomáš Trč, přednosta ortopedické kliniky 2. Fakultní nemocnice v Praze mluví o artróze a o možnostech léčby formou implantace kloubní náhrady.

Nepodceňujte kvalitu kloubní náhrady

Pokud se dostanete do situace, kdy váš zdravotní stav musí být řešen operativně náhradou kloubu, nezapomeňte, že je velmi důležitá kvalita implantátů, které jsou vám voperovány do těla.

Kyčelní a kolenní náhrady B. Braun

Skupina B. Braun používá při léčbě pacientů implantační techniky šetřící kostní tkáň, CT-free navigaci i nové materiály pro výrobu implantátů, jako jsou keramické povrchy s vysokou odolností proti abrazi a bioaktivní povrchy implantátů. Naším hlavním úkolem je ulevit pacientům od bolesti a zvětšit rozsah pohybu kloubů.