Zkušenosti pacientů po operaci umělého kolene s navigačním systémem
Témata: 

Zkušenosti pacientů po operaci umělého kolenního kloubu

Jaké jsou zkušenosti pacientů po operaci kolene? Jak se žije s kloubní náhradou?   Alena Č., Brno Alena hrávala dlouhé…

Tisk
E-mail
Sdílejte

Jaké jsou zkušenosti pacientů po operaci kolene? Jak se žije s kloubní náhradou?

 

Alena Č., Brno

Alena hrávala dlouhé roky rekreačně tenis až do okamžiku, kdy ji „zradila“ její kolena. Bolest byla až tak limitující, že výměna obou kolenních kloubů představovala jediné řešení. Po úspěšné operaci za pomoci počítačem navigovaným systémem a následné rehabilitace se opět může věnovat svému milovanému tenisu a užívat si radost z pohybu.


Jana R., Chrudim

Urputné bolesti kolene sužovaly Janu natolik, že i chůze do schodů pro ni představovala noční můru. Zvažovala kvůli tomu i prodej svého krásného domu. Naštěstí navigovaná operace, kdy jí byl voperován umělý kolenní kloub, znamenala velkou úlevu a prodejem domu se už nemusí více trápit. „Operace přinesla zásadní změnu v mém životě a cítím se jako kdysi před 20 lety. Jsem tak ráda, že jsem operaci podstoupila.”


Klára N., Ústí nad Labem

Klára odjakživa milovala lyžování, zahradničení, turistiku a tenis. Pak jí ale její aktivní způsob života začala závažně komplikovat osteoartrida. Dokonce i při chůzi měla velké bolesti. Počítačem navigovaná operace obou jejích kolen jí kompletně změnila život. „Operace byly úspěšné, můj život je zase normální a raduju se znovu z věcí, které jsem dříve milovala. Je to fantastické.”


Jan P., Beroun

Jan celý život aktivně sportoval, pak ho ale začaly trápit velmi silné bolesti kolene v důsledku progresivní artritidy.  Naštěstí operace kolene a vložení kloubního implantátu jeho problémy vyřešily. „Nepochyboval jsem o tom, že počítačem navigovaná operace provedená špičkovým chirurgem bude nejlepší volbou a měl jsem pravdu.”


František T., Praha

František pracoval celý život jako vývojový inženýr, ale náročná práce a těžký revmatismus se podepsaly na zdraví jeho kolenou.Když bylo Františkovi téměř 80 let, podstoupil operace obou kolen, kdy mu byly úspěšně voperovány kloubní implantáty. „Jako inženýr jsem rozuměl výhodám počítačové navigace a uvědomoval jsem si důležitost přesnosti operace.”