Alpský ráj v Nenzingu: dovolená v rakouském Vorarlbergsku - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Alpský ráj v Nenzingu: dovolená v rakouském Vorarlbergsku

Ne každé místo můžeme označit za ráj na zemi, Nenzing však ano. V nadmořské výšce 1 370 metrů leží horská…

Tisk
E-mail
Sdílejte

Ne každé místo můžeme označit za ráj na zemi, Nenzing však ano. V nadmořské výšce 1 370 metrů leží horská vesnice s poetickým jménem „Nenzinger Himmel“ (Nenzingské nebe), která v létě i v zimě nabízí všechno, co si můžete přát. Kam až oko dohlédne, jsou louky, pasoucí se krávy a horské chalupy. Jako by se na této prosluněné náhorní plošině zastavil čas, částečně i proto, že klid a mír tu neruší žádná auta. Naštěstí sem ale nemusíte šlapat 16 kilometrů z Nenzingu po svých. Pravidelně sem jezdí autobusy a taxi, které vozí výletníky do „nebe“ i zpět.

Nenzing ze spolkové země Vorarlbergsko

Leží na západě Rakouska. Oproti přírodní rezervaci se samotné městečko nachází v nadmořské výšce kolem 500 metrů nad mořem, díky železniční stanici a dálniční přípojce je snadno dostupné a od roku 2009 má i supermoderní centrum pro pacienty trpící chorobami ledvin.

 

Lékař, zdravotní sestry či nefrolog jsou v centru neustále k dispozici

Hosté centra se v průběhu pobytu mohou těšit výhledem na alpské panorama, které se jim otevírá do několika stran. Centrum, jež je situováno jen několik metrů od středu městečka, nabízí čtrnáct moderních léčebných pokojů, které jsou všechny vybaveny televizí. V zařízení jsou neustále přítomni lékař a dvě zdravotní sestry, jednou za týden do něj dochází i nefrolog. Městečko je výbornou základnou pro různé typy aktivit.

Nemusí jít jen o túry po horách nebo lyžování, na své si přijdou i milovníci umění. Jen 50 kilometrů jsou vzdálená města Schwarzenberg a Hohenems, ve kterých každoročně probíhá největší světový festival hudby Franze Shuberta „Shubertiade“. Jen co by kamenem dohodil, se nachází město Bregenz, místo konání legendárního operního festivalu s představeními na jezeře Constance.

Neměli byste si nechat ujít ani další zajímavá místa poblíž – například v římské době založené město Feldkirch nebo středověkou alpskou vesnici Bludenz. Jen půl hodiny trvá cesta do Lichtenštejnska, jednoho z nejmenších států, kde i dnes ve své rezidenci v hlavním městě Vaduzu přebývá jeho kníže!

V zimě pak můžeme doporučit lyžařská střediska Arlberg, Montafon, Brandnertal a Damüls, do nichž se autem dostanete za méně než 45 minut.

 

UŽITEČNÉ INFORMACE

Jak do Nenzingu: po dálnici A14 (Rheintal), exit Nenzing. Nejbližší mezinárodní letiště je v Innsbrucku (130 km) a v Zurichu (150 km).

 

VÍCE INFORMACÍ O TÉTO OBLASTI:

www.nenzing-gurtis.at
www.vorarlberg-alpenregion.at
www.vorarlberg.travel