Zimní dovolená v srdci Evropy - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Zimní dovolená v srdci Evropy

Dovolená v překrásné krajině plné historických městeček, zámků, kostelů a muzeí v nizozemském městě Kerkrade a jeho okolí je spolehlivým…

Tisk
E-mail
Sdílejte

Dovolená v překrásné krajině plné historických městeček, zámků, kostelů a muzeí v nizozemském městě Kerkrade a jeho okolí je spolehlivým tipem na návštěvu i v zimních měsících.

Na úplném jihu Nizozemska, jen kousek za německo-nizozemskou hranicí, leží malé město Kerkrade se svým nádherným okolím, čekajícím jen na to, až ho přijedete objevit. Dialyzační středisko B. Braun v nemocnici Elyse je umístěno v samém centru města, jež čítá 45 000 obyvatel. Kolem celého městečka se rozkládá region Zuid-Limburg se svými mírnými pahorky, loukami, malebnými vesničkami a bohatou kulturní, náboženskou i kulinářskou tradicí.

Klášterní město Sittard je známé pro své skvostné kostely. Hrad Hoensbroek nabízí živý náhled do životního stylu svých aristokratických pánů. Zřícenina hradu Erenstein se zase proměnila v módní restauraci. A v Maastrichtu, vzdáleném jen 35 kilometrů, se nachází řada skvostných muzeí a kulturních pokladů. Historické staré město je pak perfektní pro nákupy, odpočinek v moderních kavárnách a zastávku v přátelských barech.

Milovníci hudby si přijdou na své na každoročním Orlando Festivalu, přičemž jednou za čtyři roky se zde koná Světová hudební soutěž, jež vždy přiláká desetitisíce muzikantů a stovky tisíc návštěvníků. Jako většina nizozemských měst si i Kerkrade uchovává svou bruslařskou tradici, která vznikla už v počátcích novověku. I kvůli současnému mírnějšímu podnebí se pro místní obyvatele jedná o zvláštní událost, když pro nizozemská města typické kanály čas od času zamrznou. A když se tak nestane, nahradí je supermoderní kluziště v centru města. Mezi další významné události zimy patří vánoční trhy v opatství Rolduc, největším klášterním komplexu v Nizozemsku, založeném roku 1104. Budete-li si přát, můžete dokonce v klášterním hotelu strávit noc. Návštěva městečka Valkenburg s historií datující se až do 11. století se vyplatí obzvláště o adventu. Město jako takové se krčí ve stínu zříceniny hradu a největších vánočních trhů v Evropě, které jsou pořádány v podzemních prostorách umělé jeskyně.

UŽITEČNÉ INFORMACE

Doprava: Nejbližší mezinárodní letiště se nachází v Kolíně/Bonnu a Düsseldorfu. Autem je Kerkrade nejdostupnější z Cách, přičemž cesta zabere jen dvacet minut. Pokud vám nevadí strávit za volantem i hodinu, je možné vyrazit přímo z Kolína či Düsseldorfu. Cestujete-li rádi vlakem, je možné využít spojení z Německa přes Herzogenrath. Veřejné spoje fungují například z již zmíněných Cách nebo Herzogenrathu. Více informací naleznete na webové stránce www.enjoy-kerkrade.com.

RENAL CARE CENTER

B. Braun Elyse Kerkrade,
Smedenstraat 4,
6461 GA Kerkrade (Netherlands)

Pro naplánování své cesty kontaktujte přímo paní Peggy Kuijsovou.
Spojit se s ní můžete telefonicky Tel. +31-20 810 03 50 nebo e-mailem peggy.kuijs@elyseklinieken.nl, www.bbraun.com/en/patients/renal-care-for-patients/renal-care-centers/europe/netherlands/kerkrade.html