Cestujeme po zemi – autem, autobusem, vlakem - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Cestujeme po zemi – autem, autobusem, vlakem

Největší výhodou dopravy autem je, že průběh cesty můžete přizpůsobit svým individuálním potřebám a určovat si, kdy a na jak…

Tisk
E-mail
Sdílejte

Největší výhodou dopravy autem je, že průběh cesty můžete přizpůsobit svým individuálním potřebám a určovat si, kdy a na jak dlouho si uděláte přestávku. Veškeré nutriční vybavení si můžete vyzvednou na výchozím místě až při odjezdu. Vybavení přepravíte do místa určení, aniž musíte vynaložit nějaké zvláštní úsilí a přebalovat. Při pobytu v cílové destinaci můžete používat své vlastní auto. Cesta vlastním autem má však i nevýhody. Pokud řídíte, musíte se celou dobu soustředit na jízdu. Cestování na delší vzdálenosti může být únavné a způsobovat dehydrataci. V závislosti na vzdálenosti může trvat i déle než let letadlem. Po celou tuto dobu navíc musíte udržovat náležitou teplotu vaků s parentální výživou.

Co si připravit před cestou autem

  • Pokud musíte cestou někde přespat, zajistěte si ubytování předem. Zeptejte se, zda je na pokoji lednička. Nezapomeňte dát do mrazáku sáčky s ledem.
  • Naplánujte si, jak si v případě potřeby podáte parenterální výživu.
  • Zabalte si všechny pomůcky na jednu proceduru na jedno místo, ať se vyhnete zbytečnému vybalování.
  • Během cesty budete potřebovat přenosnou ledničku nebo chladicí box, abyste udrželi náležitou teplotu vaků s totální parenterální výživou.
  • Nezbytně nutné je také lékařské potvrzení a parkovací karta osoby s postižením.

Zvolíte-li cestu autobusem nebo vlakem, nebudete odpovědní za řízení a budete se moci věnovat jiné činnosti nebo odpočinku. Ve většině vlaků a dálkových autobusů jsou k dispozici toalety. Pokud cestujete sami, jde o finančně výhodnější způsob. Musíte si však svá lékařská i nelékařská zavazadla dopravit na nádraží a z nádraží do místa pobytu. Cestování na dlouhé vzdálenosti může být únavné a způsobovat dehydrataci.

Před cestou autobusem či vlakem nezapomeňte

  • Ověřte si informace o omezení týkajících se zavazadel.
  • Předem informujte přepravní společnost o svých potřebách a zavazadlech navíc.
  • Zjistěte si, zda je ve vlaku nebo v autobuse toaleta.
  • Mějte u sebe zdravotní informace a vybavení pro případ mimořádné události.