Rehabilitace pro veřejnost i obyvatele domova ve Slavkově u Brna.
Témata: 

Potřebujete rehabilitovat, nebo si odpočinout? B. Braun Omnia vám nabízí obojí!

V multifunkčním komplexu B. Braun Omnia ve Slavkově u Brna se mimo jiné nachází i oddělení rehabilitace, které poskytuje řadu služeb nejen…

Tisk
E-mail
Sdílejte

V multifunkčním komplexu B. Braun Omnia ve Slavkově u Brna se mimo jiné nachází i oddělení rehabilitace, které poskytuje řadu služeb nejen klientům Domova s úsměvem, jež pečuje o seniory, ale také veřejnosti, včetně dětí.  Rehabilitace se zaměřuje především na diagnostiku, terapii a prevenci poruch pohybového systému. Fyzioterapeuti se orientují především na bolesti páteře, svalů a kloubů, na stavy po úrazech nebo operaci pohybového aparátu a věnují se i nemocným s neurologickými chorobami. Dál pečují o dětské pacienty s vadným držením těla a skoliózou nebo o osoby, které trápí otoky a poruchy lymfatického systému.

Fyzioterapie jako součást léčby

Základním stavebním kamenem fyzioterapie je léčebná tělesná výchova. Ta má pozitivní vliv na obnovu nebo zlepšení většiny funkcí organismu. Terapeuti pracují s moderními metodami, například s dechovou gymnastikou, a moderními pomůckami, jakými disponují fitcentra. K aktivaci svalstva trupu používají overbally, therabandy a velké míče (gymbally). K dosažení lepší koordinace slouží senzomotorická stimulace s využitím nestabilních pomůcek, jako jsou míče, minitrampolína nebo pěnové plošiny. Cílem je obnovení jistoty při pohybu a prevence pádů.

Centrum poskytuje také specifické služby jako například uvolnění blokád kloubů a páteře mobilizací, fyzioterapii s využitím molitanových míčků, reflexní nebo ruční lymfatickou masáž a komplexní léčbu podle Ludmily Mojžíšové, která je založena na odstranění svalového napětí a vyrovnání svalové nerovnováhy.

Nechybí bublinky ani finská sauna

Kromě pohybových aktivit je v rehabilitačním centru možné podstoupit řadu dalších příjemných procedur. Patří k nim perličkové a vířivé koupele nebo podvodní masáže a je možné absolvovat také kontaktní elektroterapii, která využívá různých druhů proudů ke zmírnění bolestí a otoků, uvolnění svalových kontraktur a lepšímu prokrvení tkání. Z dalších metod můžeme jmenovat magnetoterapii a ultrazvuk. K relaxaci je k dispozici finská sauna.

Jako v lázních

Klienti si mohou dopřát také některou z široké nabídky masáží, ať již klasickou, havajskou, masáž lávovými kameny, nebo bambusovými tyčemi, masáž antimigrenózní nebo aromaterapeutickou. Dále je možné vyzkoušet baňkování, které spočívá v přikládání teplých skleněných baněk na pokožku. Při baňkování dochází k odstranění blokád, uvolnění ztuhlého svalstva, stimulaci krevního a lymfatického oběhu, zlepšuje se také trávení a vstřebávání živin.

Rehabilitační centrum nabízí i kineziotaping, moderní a stále využívanější metodu založenou na aplikaci elastických pásků. Nechybí ale ani klasické procedury jako rašelinový termozábal, přístrojová lymfodrenáž nebo perličková koupel se zábalem.

Fyzioterapie i Nordic Walking

V neposlední řadě je možné se objednat na vyšetření k fyzioterapeutovi, který zhodnotí aktuální zdravotní stav, navrhne léčbu s využitím manuálních technik, léčebné tělesné výchovy nebo fyzikální terapie a doporučí pacientovi vhodné cviky. Braun Omnia pořádá také kurzy nordic walkingu, dynamické chůze se speciálními holemi. Chůze posiluje srdce i cévy, uvolňuje zádové i krční svaly a je vhodná i pro osoby s nadváhou. Účastníci kurzu se seznámí se správnou technikou chůze a nacvičí si ji přímo v terénu, naučí se protahovací cviky a osvojí si zásady výběru vhodných holí.

Nabídka rehabilitačních a relaxačních služeb v B. Braun Omnia je velmi pestrá a zaměřená na široký okruh pacientů. Některé procedury jsou na lékařský předpis, ale většinu z nich si mohou objednat i samoplátci.

 

Více informací najdete zde.