18.11.2013.. Dobrý den. Je mi 48 let a už 4 rokem chodím - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Poradna - otázka a odpověď

Otázka:

19. 11. 2013, 23:06
18.11.2013.. Dobrý den. Je mi 48 let a už 4 rokem chodím na kontroly na ortopedii. Můj doktor se kterým jsem moc spokojená mi ,ale řekl diagnozu , artrozu palce na noze a už hodně zhoršenou . Pomůže už jen operace. Palec mě už hrozně bolí i když jen sedím . Mám na něm nějaký výrůstek a kloub se mi taky zvětšuje. Boty na podpatcích jsem už přímo zrušila ,ale bolest je i v normální botě a hlavně při chůzi . Zjistila jsem ,že i kulhám. Na ortopedii mi jednou za půl roku píchnou obstřik ,který pomůže na měsíc ,ale trvá to dál. Ted jsem v létě marodila s očima ,nebot jsem podstoupila implantaci nitroočních čoček a léčba si vyžádala 2 měsíce pracovní neschopnosti..Na ortopedii mi doktor řekl též ,že u této operace je léčba na 2 měsíce.. Bojím se i o zaměstnání ,nejde to opět vypadnout ,ale operaci se nevyhnu to vím. Prosím ,do jakého stádia to může zajít ,když to budu stále odkládat. V dnešní době si dovolit ,.tak za sebou dlouho marodit ,je šílené. Strach o zaměstnání . Může se mi palec ještě více zdeformovat? Děkuji.

Odpověď:

2. 12. 2013, 11:27

Dobrý den, chápu Váš strach o zaměstnání. Operace artrózy palce určitě není akutní. Nedá se přesně říct do jakého stádia může Váš kloub dojít.

Indikací k operaci jsou zejména subjektivní potíže pacienta. Pokud bolesti limitují člověka i v běžné činnosti, tak je operace indikována.

Dr.Kalina
Is this Dotaz useful? Useful Useless 0 of 0 people say this Dotaz is useful.