Dobry den, mamina/lekarka internistka/ je polroka na peritonealnej dialyze... - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Poradna - otázka a odpověď

Otázka:

Dobry den, mamina/lekarka internistka/ je polroka na peritonealnej dialyze a ma s tym spojene vyrazne gastrointestinalne tazkosti, ktore potom stazuju vypustanie, ktore niekedy trva az 90min apod. Je velmi nafuknuta,az s krcmi v bruchu. Skusali sme Simeticon, resp. Espumisan, Meteospasmyl apod. bylinkove caje, ale nic nezabera. Velmi by nam pomohlo ak mate skusenosti s riesenim podobnych tazkosti, co zabera na ich odlahcenie, prip. nevedeli by ste nam poskytnut kontakt na nejakeho dietologa ? Dakujeme velmi pekne vopred za odpoved!

Odpověď:

18. 6. 2013, 00:00
Dobrý den, příčin pocitu nafouklého břicha samozřejmě může být více. Ale je-li spojeno s dlouhým vypouštěním, je nutno pátrat po tom, zda je katetr uložen na svém místě v malé pánvi - na to stačí běžný rentgenový snímek břicha. Pokud je poloha správná, pak je otázkou, zda katetr není přicpán, zda není zarostlý do peritonea apodobně. K tomu lze použít pomocné vyšetřenovací metody jako jsou CT nebo je někdy nutné provést laparoskopické vyšetření.
Is this Dotaz useful? Useful Useless 0 of 0 people say this Dotaz is useful.