Dobrý den,prosím o zodpovězení dvou dotazů.Normotermická perfuze( psali jste... - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Poradna - otázka a odpověď

Otázka:

Dobrý den,prosím o zodpovězení dvou dotazů.Normotermická perfuze( psali jste o ní zde na stránkách).Provádí se vždy,anebo jen na vybraných transpl.centrech?A dále,Prednison a jeho užívání po transplantaci.Dočetla jsem se,že jsou "dvě skupiny" lékařů,jedni jej považují za nezbytný,druzí ne.Já jej po druhé transplantaci v podstatě nebrala,ač mi byl předepsán(trauma nabírání na váze z dětství).Ledvinka fungovala téměř 20let.Jistě,jsem si vědoma,jak to bylo nezodpovědné,nicméně vše bylo v pořádku.Možná y s Prednisonem ledvina fungovala ještě déle,těžko říci.Spouštěčem jejího selhávání byl silný,dlouhodobější citový prolém. Děkuji.

Odpověď:

27. 10. 2012, 00:00
Dobrý den. Článek o normotermické perfuzi ledvin pojednává o prvních výsledcích na 17 ledvinách, u nichž je před napojením transplantované ledviny provedeno propláchování a zahřátí krví pomocí krevních pump mimo tělo pacienta. Dle reportáže Kidney Risearch UK vede tato metoda k ověření, zda ledvina je funkční před vlastní transplantací a údajně nedochází k opožděnenému nástupu funkce. Narozdíl od autorů reportáže se nedomnívám, že tato metoda přípravy trasnplantované ledviny nepovede k dramatickému nárůstu počtu transplantací. Jedná se v každém případě o experiment, který není v současné době běžnou klinickou praxí. Video: https://www.youtube.com/watch?v=QgFd5m7jLNE&feature=player_embedded Prednison byl nedílnou součástí imunosupresivní terapie dlouhá léta, nyní s vývojem nových léků jeho užití po transplantaci nebývá pravidlem.
Is this Dotaz useful? Useful Useless 0 of 0 people say this Dotaz is useful.