Dobrý den, prosím o zodpovězení několika otázeček.1)Mám 19let transpl.ledvinu,lze v... - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Poradna - otázka a odpověď

Otázka:

Dobrý den, prosím o zodpovězení několika otázeček.1)Mám 19let transpl.ledvinu,lze v případném jejím selhání podstoupit rovnou transplantaci,budu li mít živého dárce,anebo musím nějaký čas chodit na dialýzu kvůli vyloučení zbytkových léků z těla.2)je jakákoliv infekce důvodem pro odklad antirejekční léčby kortikoidy v infuzích a je předtím nezbytná biopsie a proč?3)jak lze zamezit padání vlasů během léčby HDS?Děkuji za Váš čas.M.

Odpověď:

2. 1. 2012, 00:00
1/Přístupy se v jednotlivých transplantačních centrech liší,zpravidla se nějaký interval mezí trans plantacemi dodržuje , konkrétní odpověd dostanete od Vašeho ošetřujícího nefrologa. 2/Snížená funkce transplantované ledviny může být vedle rejekce způsobena celou řadou dalších příčin, proto je před zahájením antirejekční terapie žádoucí znalost histologické struktury. Antirejekační terapie je složitější, nejedná zpravidla pouze o podávání kortikoidů. Před jejím podáním je nutno zohlednit celkový stav , na který má případná infekce jistě podstatný vliv. 3/Padání vlasů může být projevem nedostatku vitamínů, stopových prvků , hormonální nerovnováhy.Bez znalostí vašeho celkového stavu a laboratorních dat nelze podat jednoznačnou radu.Z vašich dotazů však mám pocit ,že předbíháte skutečnost na hemodialýzu t.č. ještě zřejmě nyní nechodíte.
Is this Dotaz useful? Useful Useless 0 of 0 people say this Dotaz is useful.