Listárna a poradna Olgy Panenkové - Lepší péče - Nebojte se zeptat vašeho lékaře
Témata: 

Listárna a poradna Olgy Panenkové

Dobrý den, jsem objednaná na urologii na urodynamické vyšetření, mám strach z neznámého. Co mě čeká? Rozhodně se není čeho…

Tisk
E-mail
Sdílejte

Dobrý den, jsem objednaná na urologii na urodynamické vyšetření, mám strach z neznámého. Co mě čeká?

Rozhodně se není čeho bát. Jedná se o minimálně invazivní bezbolestné vyšetření, pomocí něhož vyhodnocujeme funkci dolních močových cest, močového měchýře a močové trubice. U dospělých pacientů probíhá toto vyšetření bez anestezie a v ambulantním režimu. Průměrná doba vyšetření je 45 minut a v celém jeho průběhu je zcela zachována intimita pacienta. Nežádoucí účinky se po výkonu vyskytují velmi výjimečně. Patří mezi ně například krev v moči, infekce a eventuálně zástava močení

Dobrý den, jsem paraplegička. Od mého úrazu uběhl zhruba jeden rok. Od této události mám zavedenou epicystostomii. Občas se mi ucpe a je špatně průchodná. Jak se mám o ni nejlépe starat, aby se mi už neucpávala? Děkuji vám za radu. Eliška.

Pěkný den, Eliško. Důležité je dodržovat správný pitný režim a vhodnou hygienu. Měla byste vypít minimálně dva litry tekutin denně. Co se týče správné hygieny, dbejte na mytí rukou před manipulací s katétrem či sběrným sáčkem i po ní. Vždy katétr a jeho okolí zkontrolujte, aby se nikde nezalomil. Lepší průchodnost katétru může také souviset se zajištěním pravidelného proplachování pomocí proplachovacího systému UroTainer, samozřejmě po konzultaci s vaším ošetřujícím lékařem urologem.

Proplachový systém Uro Tainer může lékař urolog předepsat na poukaz bez schválení revizního lékaře. Úhrada pojišťovny je 50 %.

Více informací můžete získat po načtení QR kódu nebo můžete kontaktovat Actreen linku.