Stomie
Témata: 

Stomie

Stomie

Stomie

Stomie je uměle vytvořené vyústění dutého orgánu. Často se jedná o jedinou možností pro zachování života. Dnešní medicína naštěstí pacientům se stomií umožňuje vést plnohodnotný osobní, rodinný, pracovní i společenský život.

Kontakt na Stomickou linku B. Braun

Po-Pá: 9:00-16:00

Tel: + 420 777 363 343

Další články k tématu:

Stomické pytlíky v hlavní roli

Příběh stomičky Jitky Svobodové začal krásnou událostí v roce 2001. Tehdy sedmadvacetileté mladé ženě se narodila úžasná zdravá dcera. Tento…

Celý článek >

Toulky s B. Braun za zdravým pohybem

Srdečně zveme ve spolupráci s ILCO ČR naše stomické pacienty na společné výlety po krásách naší vlasti. Užijme si krásný…

Celý článek >

Stomické poradny B. Braun nabízejí distanční pomoc pacientům i lékařům

Stomické poradny B. Braun Plus začaly opět poskytovat i distanční péči. Hlavním cílem tohoto projektu je rozptýlit obavy stomických pacientů, kteří se v době pandemie dostávají do problematické…

Celý článek >

České ILCO

Název ILCO se používá v mnoha zemích pro podobná sdružení stomiků, tedy lidí s umělým vývodem ze střev nebo močových cest. Zkratka je vytvořena ze slov ILeum - tenké střevo a COlon - tlusté střevo.

Název ILCO se používá v mnoha zemích pro podobná sdružení stomiků, tedy lidí s umělým vývodem ze střev nebo močových cest. Zkratka je vytvořena ze slov ILeum – tenké střevo a COlon – tlusté střevo.

Celý článek >

Uměle vyvedený život

Vlaďce asi u kolébky nestály jen hodné sudičky – osud totiž už dvacet let zkouší, co tahle mladá žena vydrží.…

Celý článek >

Co je to stomie?

Stomie evokuje podobnost se stomatologií, tedy zubním lékařstvím. Společný je však pouze řecký základ slova "stoma" (ústa, v přeneseném významu otvor).

Stomie evokuje podobnost se stomatologií, tedy zubním lékařstvím. Společný je však pouze řecký základ slova „stoma“ (ústa, v přeneseném významu otvor).

Celý článek >

Stomické pomůcky nezbytné k péči o stomie

Zavedením vývodu dochází ke změně základních fyziologických funkcí. Stolice, střevní obsah nebo moč se vyprazdňují nekontrolovaně za nezbytného používání stomických…

Celý článek >

Jak pomáhá stomasestra?

Nezastupitelnou úlohu v životě pacienta se stomií má zkušená stomasestra - zdravotní sestra se speciálním vzděláním -, která zajišťuje poradenství pro stomiky. Její hlavní úlohou je připravit pacienta na život se stomií se všemi jejími důsledky pro každodenní život a poradit mu v  případě potíží.

Nezastupitelnou úlohu v životě pacienta se stomií má zkušená stomasestra – zdravotní sestra se speciálním vzděláním -, která zajišťuje poradenství pro stomiky. Její hlavní úlohou je připravit pacienta na život se stomií se všemi jejími důsledky pro každodenní život a poradit mu v případě potíží.

Celý článek >

Stomie a životospráva

Stomie klade zvýšené nároky nejen na ošetřování vývodu a manipulaci se stomickými pomůckami, ale i na životní styl pacienta, který je třeba dodržovat.

Stomie klade zvýšené nároky nejen na ošetřování vývodu a manipulaci se stomickými pomůckami, ale i na životní styl pacienta, který je třeba dodržovat.

Celý článek >

Co je kolostomie?

Kolostomie je souhrnné označení pro vývody tlustého střeva, které může být vyvedeno ve svých různých částech. To má vliv na konzistenci…

Celý článek >